TRENINGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

TRENINGI DLA DZIECI

Queen’s Tenis Kraków prowadzi całoroczne treningi dla dzieci.

Naukę rozpocząć mogą u nas już nawet 5 latki, które poznają tenis w miłej, kolorowej oprawie. Realizujemy program Polskiego Związku Tenisowego –  „Tenis10”, aby dowiedzieć się o nim więcej wystarczy kliknąć tutaj.

Oferujemy zajęcia indywidualne oraz grupowe. Jesteśmy zdania, że lepszym wyborem dla dzieci są treningi w grupie, które pozwolą spędzić czas w miłej atmosferze, a obecność innych dzieci, rywalizacja, pozwolą zachęcić do większej pracy, a przy tym uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Treningi dla dzieci grupowe dzielone są według wieku oraz poziomu zaawansowania dziecka:

Poziom niebieski –  początek treningów 4-6 lat. Piłki z gąbki, kort pomniejszony. Rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy. Nauka podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie)  i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

Poziom czerwony – do 7-8 lat. Piłki 75% wolniejsze od piłki żółtej, kort pomniejszony. Dalszy rozwój umiejętności taktycznych („gonienie” przeciwnika) oraz technicznych (prawidłowe chwyty i początki przyszłych pełnych uderzeń).

Poziom pomarańczowy – do 9 lat. Piłki 50% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich sytuacjach meczowych, a ich gra przypomina dorosły tenis.

Poziom zielony – do 10 lat. Piłki 25% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy potrafią stosować podstawowe rozwiązania taktyczne podczas meczu.

Poziom żółty – powyżej 10 lat. Piłka żółta, kort pełnowymiarowy. Zawodnik jest gotowy do treningu i rywalizacji normalną piłką na dużym korcie.

Zapewniamy sprzęt na zajęcia, wystarczy tylko strój sportowy i obuwie sportowe! Do zobaczenia na korcie!

Aby zapisać się na zajęcia prosimy o wypełnienie formularza, wystarczy kliknąć poniżej.

 

CZEKAMY NA CIEBIE!

TRENINGI DLA MŁODZIEŻY

Queen’s Tenis Kraków prowadzi całoroczne treningi dla dzieci powyżej 10 roku życia i młodzieży.

Realizujemy program Polskiego Związku Tenisowego –  „Play + Stay”, aby dowiedzieć się o nim więcej wystarczy kliknąć tutaj.

Również tutaj oferujemy zajęcia indywidualne, bądź grupowe. Twierdzimy, że najlepszym rozwiązaniem w tym wieku jest połączenie treningów indywidualnych z treningami w grupie. Lekcję bezpośrednio z trenerem pozwolą uzyskać lepszą technikę gry, z kolei w grupie jest możliwość podjęcia rywalizacji z innymi uczestnikami zajęć.

Zapewniamy sprzęt na zajęcia, wystarczy tylko strój sportowy i obuwie sportowe! Do zobaczenia na korcie!

Aby zapisać się na zajęcia prosimy o wypełnienie formularza, wystarczy kliknąć poniżej.

CZEKAMY NA CIEBIE!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji

Cookies to mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Zamknij