PÓŁKOLONIE TENISOWE KRAKÓW Z QUEEN’S TENIS WAKACJE 2020

Zapewne wielu z was zadaje sobie pytanie czy rywalizacja sportowa u dzieci wpływa pozytywnie na jego rozwój czy też nie?

Otóż naszym zdaniem, jak najbardziej TAK. Czego zatem uczy rywalizacja?

Przede wszystkim szacunku do siebie i przeciwnika, jeśli nasz młody uczeń odniesie zwycięstwo będzie miał świadomość, że wygrana nie wzięła się z niczego, z kolei porażka powinna zmotywować do większego wysiłku i docenienia umiejętności przeciwnika.

Kolejnym pozytywem jest to, że tylko uczciwe zwycięstwo buduje pozytywny zespół wartości u dzieci, dlatego uczmy już od najmłodszych lat dzieci, żeby rywalizując za sobą nie dopuszczały się oszukiwania, a przez to szanowały przeciwnika

Zapewne większość z nas chciałaby tylko wygrywać, ale niestety codziennie musimy się zmagać również z różnymi porażkami. Umiejętność przegrywania jest też bardzo ważna, pozwoli naszym dzieciom kształtować oraz hartować charakter.

Na naszych półkoloniach nasi trenerzy już od pierwszych zajęć wprowadzają elementy rywalizacji czy to na treningach ogólnorozwojowych czy w podstawowych ćwiczeniach tenisowych, a jak na to reagują dzieci? Większość z nich jest pozytywnie nastawiona i często słyszymy już na początku zajęć. „Trenerze, trenerze, kiedy zagramy mecze? :)” Ale nigdy się nie poddajemy, zawsze staramy się zrealizować cele treningowe, a rywalizacja, wspólzawodnictwo są nagrodą za dobrze wykonaną pracę na treningu.

Co o tym myślicie? 🙂