SZKOLENIE ZAWODNICZE PRO

 

SZKOLENIE ZAWODNICZE PRO

Queen’s Tenis Kraków oferuje program dla dzieci, młodzieży zawodników, którzy chcieliby w przyszłości zostać zawodowymi graczami tenisa ziemnego. Oferujemy możliwość rozpoczęcia specjalnego szkolenia, które pozwoli z sukcesami uczestniczyć w turniejach na arenie krajowej oraz międzynarodowej. W Queen’s Tenis Kraków staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby nasi podopieczni mieli jak najlepsze warunki do pracy i mogli osiągnąć zamierzony cel.

Nasi trenerzy posiadają olbrzymie doświadczenie w pracy z zawodnikami. Z racji tego, że sami byli zawodnikami, wiedzą z jakimi trudnościami oraz z jakimi problemami muszą się uporać gracze. Potrafią wyłapać najmniejsze błędy w technice oraz elementy nad którymi dana osoba musi popracować, jednocześnie nie zaniedbując przy tym innych elementów treningu. Umieją ułożyć zawodnikowi jego styl gry oraz pokazać mu jego dobre strony, na których powinien oprzeć swoją grę. Wiedzą także, jak dostosowywać intensywność i tempo treningów w danym okresie. Na każdym kroku starają się motywować i wspierać swoich podopiecznych do jeszcze większej pracy nad sobą, poniewaź jak sami twierdzą „Tenis to ciągła walka”. Walka o każdą piłkę, punkt, gema, seta, mecz, ranking, sukces…

Nauczają nowoczesnej, efektywnej, a przede wszystkim przemyślanej techniki uderzeń, którą sami grają a nauczyli się jej w jednej z najbardziej znanych  Akademii na Świecie – Sanchez Casal w Barcelonie, której wychowankami są chociażby Andy Murray czy Grigor Dimitrov.

Dodatkowo mieli przyjemność być na turniejach zawodowców – m.in Roland Garros, Wimbledon, ATP Masters w Londynie. Mogli z bliska podziwiać mecze oraz treningi m. in. Rogera Federera czy Rafaela Nadala. Również, co roku bywają na turniejach Tennis Europe czy ITF podglądając najlepszych młodych zawodników nowego pokolenia.

Ciągle pozostają w światku tenisowym, konsultując się oraz wymieniając doświadczeniami z różnymi Trenerami, również z Trenerami International Tennis Federation. Czynnie uczęszczają na konferencje ogólnopolskie i międzynarodowe. Mają za sobą również wizyty w Akademii Mouratoglou we Francji czy w Akademii Juana Carlosa Ferrero w Alicante, niegdyś TOP1 na świecie w tenisie męskim

SZKOLENIE ZAWODNICZE PRO