TENIS10

Tenis10

Nasz klub tenisowy znajdujący się w bazie Polskiego Związku Tenisowego realizuje program „Tenis10”.

Program Polskiego Związku Tenisowego – „Tenis10” został  opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu „Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci „Tennis10’s”.

Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.

„Tenis 10” to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie. Program ten ułatwia szybsze i przyjemne opanowanie podstawowych umiejętności techniczno – taktycznych poprzez dostosowanie zasad gry do psychofizycznych możliwości dzieci.

Podstawową zasadą „Tenis10” jest nauka gry w tenisa poprzez zabawę. Program ten ma na celu zachęcić dzieci do nauki tenisa, czerpania przyjemności z gry oraz do dodatkowej dawki uśmiechu. Przygotowaliśmy dla Państwa nasz autorski program, który zakłada połączenie nauki gry w tenisa z zabawami na korcie oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Właśnie takie zajęcia pozwolą dziecku maksymalnie się rozwijać oraz zmaksymalizować jego potencjał. Dzieci będą poznawały tenis w kolorowej oprawie, która sprawi, że pokochają ten sport. Ćwiczenia ogólnorozwojowe z kolei znacząco poprawią sprawność fizyczną oraz kordynację ruchową, co pomoże uzyskać szybsze postępy w grze.

 

 

 

 

Program ten zakłada podział szkolenia dzieci na cztery etapy, symbolizowane kolorami: niebieskim, czerwonym, pomarańczowym oraz zielonym. Poniżej znajduje się tabela opisująca dokładnie poszczególne poziomy.

CZEKAMY NA CIEBIE!