TRENINGI TENISA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

TRENINGI TENISA DLA DZIECI

Queen’s Tenis Kraków prowadzi całoroczne treningi tenisa dla dzieci.

Naukę rozpocząć mogą u nas już nawet 5 latki, które poznają tenis w miłej, kolorowej oprawie. Realizujemy program Polskiego Związku Tenisowego „Tenis10”, aby dowiedzieć się o nim więcej wystarczy kliknąć tutaj. a także „Play + Stay”, tutaj.

Oferujemy treningi tenisa indywidualne oraz grupowe. Jesteśmy zdania, że lepszym wyborem dla najmłodszych są treningi tenisa w grupie, które pozwolą spędzić czas w miłej atmosferze, a obecność innych dzieci, rywalizacja, pozwolą zachęcić do większej pracy, a przy tym uzyskać jeszcze lepsze efekty. Co najważniejsze przywiązujemy ogromną uwagę do nauki prawidłowej techniki gry w tenisa ziemnego, która jest niezbędna do prawidłowego, harmonijnego rozwoju naszego tenisisty. Nasze treningi tenisa ziemnego są połączeniem tenisa z elementami treningów ogólnorozwojowych, wytrzymałościowych, które pomogą dzieciom ukształtować koordynację ruchową, poprawić kondycję, szybkość oraz ogólną sprawność. W konsekwencji taki wymiar treningów pozwoli zmaksymalizować potencjał naszych uczniów, gdyż tenis to sport ogromnie złożony na wiele cech.

Model kształcenia, jaki wykorzystujemy w metodyce nauczania tenisa w naszym klubie został zaczerpnięty z najlepszych Akademii tenisowych m. in. Sanchez Casal w Barcelonie czy Juana Carlosa Ferrero w Alicante, z którym mieliśmy okazję się bezpośrednio zetknąć, a o zaletach tego systemu przekonać się na własnej skórze.

Treningi tenisa dla dzieci grupowe dzielone są według wieku oraz poziomu zaawansowania dziecka:

Poziom niebieski –  początek treningów 4-6 lat. Piłki z gąbki, kort pomniejszony. Rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy. Nauka podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie)  i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

Poziom czerwony – do 7-8 lat. Piłki 75% wolniejsze od piłki żółtej, kort pomniejszony. Dalszy rozwój umiejętności taktycznych („gonienie” przeciwnika) oraz technicznych (prawidłowe chwyty i początki przyszłych pełnych uderzeń).

Poziom pomarańczowy – do 9 lat. Piłki 50% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich sytuacjach meczowych, a ich gra przypomina dorosły tenis.

Poziom zielony – do 10 lat. Piłki 25% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy potrafią stosować podstawowe rozwiązania taktyczne podczas meczu.

Poziom żółty – powyżej 10 lat. Piłka żółta, kort pełnowymiarowy. Zawodnik jest gotowy do treningu i rywalizacji normalną piłką na dużym korcie.

Zapewniamy sprzęt na zajęcia, wystarczy tylko strój sportowy i obuwie sportowe! Do zobaczenia na korcie!

Aby zapisać się na zajęcia tenisa prosimy o wypełnienie formularza, wystarczy kliknąć poniżej.

 

TRENINGI TENISA DLA DZIECI

TRENINGI TENISA DLA MŁODZIEŻY

Queen’s Tenis Kraków prowadzi całoroczne treningi tenisa dla dzieci powyżej 10 roku życia i młodzieży.

Także w tym przypadku oferujemy treningi tenisa indywidualne oraz grupowe.

Uważamy, że zarówno jeden jak i drugi typ zajęć jest niezbędny w procesie tenisowego rozwoju przy kształtowania profilu każdego gracza. Obie formy przeplatane ze sobą dają wymierne korzyści, gdyż grając indywidualnie doskonalimy technikę, płynność, automatyzację gry, osobisty styl oraz kierunek taktyczny, natomiast grając w grupie mamy możliwość konfrontacji, rywalizacji z innymi na podobnym szczeblu wiekowym oraz tenisowym. Co niewątpliwie dodaje motywacji, zapału do dalszej pracy nad sukcesami.

Tworząc niewielkie grupy treningowe, stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość naszych zajęć, a nie na ilość.

Nasze treningi tenisa ziemnego prowadzone są przez doświadczoną kadrę, która posiada bogate doświadczenie zawodnicze, którym może podzielić się ze swoimi uczniami, co w konsekwencji może przyczynić się do osiągania sukcesów sportowych w zakresie tenisa ziemnego przez naszych adeptów.

Treningi tenisa ziemnego w Queen’s Tenis Kraków to najlepszy wybór dla dzieci i młodzieży, tylko u nas ciekawe zajęcia, innowacyjne metody nauczania, uporządkowany system szkolenia, a do tego najlepsi trenerzy. Dołącz do nas!

Zapewniamy sprzęt na zajęcia, wystarczy tylko strój sportowy i obuwie sportowe! Do zobaczenia na korcie!

Aby zapisać się na zajęcia tenisa prosimy o wypełnienie formularza, wystarczy kliknąć poniżej.

TRENINGI TENISA DLA MŁODZIEŻY